Hong Kong Schools Sports Federation
Inter-School Fencing Competition 2005-2006
Individual Result
 
 
Boys A Foil Girls A Foil

1st : Leung Wing Fai (Hang Seng School of Commerce)

1st : Liu Yan Wai (Lam Tai Fai College)

2nd : Man Ngo Yin (Kiangsu-Chekiang College (Shatin))

2nd : To Suet Wa (Pui Ying College)

3rd : Chu Wing Hong (Sha Tin Methodist College)

3rd : Chan Wing Yi (Helen Liang Mem. Sec. Sch. (Shatin))

4th : Lau Ting Nam (Pui Ying College)

4th : Yan Hon Yin (POH Tang Pui King Memorial College)

 
 
Boys B Foil Girls B Foil

1st : Tsang Hing Wa (Pui Ying College)

1st : Ma Hoi Ling (SMKMCF Ma Ko Pan Memorial College)

2nd : Ma Kin Hang (Lam Tai Fai College)

2nd : Wan Chin Hung (Kiangsu-Chekiang College (Shatin))

3rd: Lai Ka Tsun (Tak Sun Secondary School)

3rd : So Yin Ting (Helen Liang Memorial Sec. Sch. (Shatin))

4th : Wu Tin Chuen (POH Tang Pui King Memorial College)

4th : Xiao Xiao Xuan (Pak Kau College)

 
 
Boys C Foil Girls C Foil

1st: Law Kar Ming (Lam Tai Fai College)

1st: Suen Yan (Wong Shiu Chi Secondary School)

2nd: Choi Nicholas (Lam Tai Fai College )

2nd: Vivian Kong (Sha Tin College)

3rd: Chow Ka Kui (Ho Ngai College (Sponsored by Sik Sik Yuen))

3rd: Wong Nga Yu (POCA Wong Siu Ching Secondary School)

4th: Fong Kiu (Lam Tai Fai College)

4th: Chong Lai Ying (Sha Tin Methodist College)

 
 
Boys A Epee Girls A Epee

1st: Leung Wing Hing (Francis Xavier's School Tsuen Wan)

1st: Law Suk Man (Government Secondary School)

2nd: Tang Chung Yuen (CNEC Christian College)

2nd: Yeung Hiu Kwan (Jockey Club Ti-I College)

3rd: Man Ngo Yin (Kiangsu-Chekiang College (Shatin))

3rd: Lo Pan Pan (Jockey Club Ti-I College)

4th: Chan Chun Yin (Shatin Government Secondary School)

4th: Cheung Sik Lui (Helen Liang Mem. Sec. Sch.  (Shatin))

 
 
Boys B Epee Girls B Epee

1st: Chan Shun Ching (Kiangsu-Chekiang College (Kwai Chung))

1st: Ma Cheuk Kwan (Helen Liang Mem.  Sec. Sch. (Shatin))

2nd: Lau Ching Pong (Wong Shiu Chi Secondary School)

2nd: Cheung Chi Sum (Helen Liang Mem. Sec. Sch. (Shatin))

3rd: Wong Wai Fai (St Francis Xavier's School Tsuen Wan)

3rd: Yan Hon Wun (POH Tang Pui King Memorial College)

4th: Li Ting Fung (POH Chan Kai Memorial College)

4th: Wong Shuk Man (Heung To Middle School (Tin Shui Wai))

 
 
Boys C Epee Girls C Epee

1st: Yan Hon Pan (POH Tang Pui King Memorial College)

1st: Chu Yung Wai (Kiangsu-Chekiang College (Shatin))

2nd: Chan Chun Kit (St Francis Xavier's School Tsuen Wan)

2nd: Tsui Sin Yee (Kiangsu-Chekiang College (Kwai Chung))

3rd: Chiu Chi To (Kiangsu-Chekiang College (Kwai Chung))

3rd: Chan Mei Yu (Helen Liang Mem. Sec. Sch. (Shatin))

4th: Lo Kin Chor (Helen Liang Mem. Sec. Sch. (Shatin))

4th: Chan Hei Tung (SMKMCF Ma Ko Pan Memorial College)